Goede eerste snede graskuilen 2025!

Februari was redelijk droog en eind februari was het zacht. Maart was zelfs erg zacht en droog waardoor al vroeg alle mest kon worden uitgereden. De grasgroei kwam dan ook al vroeg op gang. Het zeer droge en zonnige weer in maart zette zich aanvankelijk voort in april. Halverwege april viel er flink neerslag. Vanaf 25 april stabiliseerde het weer waardoor eind april al op veel plekken kon worden ingekuild.

Ook de maand mei begon met een droge zonnige periode, waardoor de eerste snede begin mei vlot kon worden afgemaakt. Pas vanaf 22 mei sloeg het weer om, werd het wisselvalliger en viel er volop neerslag.

De gemiddelde voederwaarde van de eerste snede graskuil is gelijk aan het tienjarig gemiddelde. Door het zachte voorjaar groeide het gras al vroeg en kon een flinke eerste snede op tijd worden ingekuild met een hoog DS-gehalte.

 

Door het constante weer eind april en begin mei is het verschil in voederwaarde tussen de eerste snede graskuilen van eind april en begin mei minimaal. In het algemeen is overal een mooie eerste snede gewonnen waar goed van gemolken kan worden.